ПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ

6 НАЙПОШИРЕНІШИХ МІФІВ ПРО ПОЛІГРАФ

  • 1

    Міф. Детектор брехні легко обдурити

    Поліграф - складний і дуже чутливий прилад. Сучасні поліграфи реєструють до дев'яти рефлекторно змінюваних психофізіологічних параметрів, що забезпечує високу точність результатів. Помилки детектора брехні - це помилки не приладу, а фахівця-поліграфолога. Недостатня кваліфікація – це дійсно те, що насправді може привести до невірних результатів. Досвідченого ж фахівця не введуть в оману ні лікарські блокатори, ні «народні засоби», ні навіть спеціально навчені люди.

  • 2

    Міф. Детектор брехні принижує людську гідність

    Як показує практика, ще до початку перевірки на детекторі брехні у досліджуваної особи в тій чи іншій мірі присутній негатив. Це може бути пов'язано з небажанням, але необхідністю пройти дану процедуру, особистою неприязню до фахівця і багатьма іншими особистісними факторами. Роз'яснювальна бесіда, як правило, усуває ці моменти і людині, якій нічого приховувати, перевірка на поліграфі (детекторі брехні) здасться швидше пізнавальною, ніж образливою.

  • 3

    Міф. Поліграф шкідливий для здоров'я

    Детектор брехні абсолютно нешкідливий! Говорячи про якусь шкоду для здоров’я, то в більшості випадків мають на увазі загострення хронічних захворювань. Дійсно, є ряд захворювань, при яких перевірка на поліграфі протипоказана: це важкі патології серцево-судинної системи і психосоматичні розлади. Саме тому будь-яка перевірка на детекторі брехні включає попередню бесіду, на якій обов'язково прояснюються спірні моменти.

  • 4

    Міф. За допомогою детектора брехні можна з'ясувати все

    На жаль, поліграф не всесильний. У багатьох випадках основною перепоною в застосуванні поліграфа є неможливість грамотно скласти питання на потрібну тему.

  • 5

    Міф. Детектор брехні незаконний

    Перевірка на детекторі брехні - справа добровільна і може проводитися тільки з письмової згоди досліджуваної особи! При цьому прилад, на якому проводиться дослідження, обов'язково повинен бути сертифікований, а сама процедура перевірки суворо регламентована. Відмова від проходження поліграфа при цьому не повинна фіксуватися документально.

  • 6

    Міф. "Емоційна" людина може бути помилково звинувачена після перевірки на детекторі брехні

    Детектор брехні досліджує "сліди пам'яті" людини і фіксує психофізіологічні реакції при пред’явленні відповідних стимулів. "Емоційність" перевіряється та фіксується, тип нервової системи особи не має абсолютно ніякого впливу на результат, так як навіть у дуже емоційної людини не буде виявлено реакції, що свідчить про обман, якщо в пам'яті у особи немає слідів про подію, що досліджується. Загальний фон правдивих відповідей емоційної людини може бути високий, але в його реакціях не буде інформативних ознак, які свідчимуть про спробу приховати або спотворити інформацію.



У Вас є питання? ТЕЛЕФОНУЙТЕ ПРЯМО ЗАРАЗ:
+38 (063) 165 9000
Ми працюємо 24/7